Елизабет, кралицата
Сали Бидъл Смит
25.00 лв.
- автор: Сали Бидъл Смит
- издателство: Еднорог
- година: 2021, второ издание
- страници: 742
- корица: мека
- ISBN: 9789543651160
Описание
Според Сали Бидъл Смит Елизабет II е едновременно най-публичната и най-загадъчната личност в света и предизвикателството пред мен се състоеше в това да покажа скритата й страна, обяснявайки как се е справяла с публичната си роля; да я изобразя от различни ъгли, в много различни обстановки, заобиколена от значителен набор от персонажи.
В годината на Диамантения юбилей на кралица Елизабет II, тази биография представя истинската жена, увенчана с короната на една страна, управлявана нерядко от изключителни жени.
Това е портрет отблизо на една от най-енигматичните и почитани личности, белязала с присъствието си не само Великобритания, но и света през двайсети век. Прозренията за публичния и частния й живот показват една силна жена, която умее да брани своето лично пространство, да преглъща мъката и да поставя дълга над всичко. В ежедневието и брака, като лидер, стратег и дипломат, като дъщеря и майка, съпруга и баба – в радост и болка тя си остава неизменно Елизабет, кралицата.
Допълнителна информация
Тегло | 0.640 кг |
---|---|
Размери | 14 × 21 × 5 см |
Трябва да влезнете в профила си, за да публикувате отзив.
Отзиви
Все още няма отзиви.